Zajęcia sportowe
Gimnazjum 16 siódmą drużyną w tenisie stołowym. Email
Tenis stołowy
Wpisany przez Administrator

Gimnazjum 16 siódmą drużyną województwa w tenisie stołowym. W Rybniku 06.05.2015r. rozegrano Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w Tenisie Stołowym. Po zdobyciu przez drużynę dziewcząt Gimnazjum nr 16 Mistrzostwa Sosnowca oraz zwycięstwie w Zawodach Rejonowych z Jaworznem przyszedł czas na rywalizację z szesnastoma najlepszymi gimnazjami naszego województwa. Dziewczęta w składzie Klaudia Sasińska, Zuzanna Szydło i Klaudia Domagała wywalczyły ostatecznie wysokie siódme miejsce. Gratulujemy.

Awans do zawodów rejonowych Email
Piłka Nożna
Wpisany przez Katarzyna Kukla

Dnia 20 maja 2015 na stadionie przy Alei Mireckiego odbyły się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie dwójki: Szymon Sztelma i Wojciech Madej którzy zdobyli I miejsce w turnieju oraz Karol Radzikowski i Łukasz Biegun którzy uplasowali się na IV miejscu.
Wyniki meczów dwójki Sztelma, Madej - z G2 21:8, z G13 21:9, z G18 18:21, z G1 21:14, w półfinale z G18 21:18 i w finale z G18 15:7 15:2. Wyniki meczów dwójki Radzikowski, Biegun - z G14 21:13, z G2 21:12, z G18 9:21, z G14 21:6, w półfinale z G 18 6:21 i w meczu o trzecie miejsce z G18 3:15 6:15.  Zwyciestwo to dało naszym chłopcom awans do zawodów rejonowych. Opiekunem chłopców był Arkadiusz Witkowski.

Życzymy naszemu zespołowi dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach rozgrywek.

Więcej…

MOSiR Email
Lekkoatletyka

Dnia 14 maja 1015 r MOSiR zorganizował na kortach przy al. Mireckiego zawody Młodzieżowego Pucharu Sosnowca w Tenisie Ziemnym. Naszą szkołę reprezentowali: Nicol Wróbel z klasy 1g, która wygrała ze wszystkimi zawodnikami i zajęła 1 miejsce, Jakub Szymonowicz zajął 4 lokatę oraz Oskar Wojdyło, który ukończył zawody na 5 pozycji. Serdeczne gratulacje !!!

Absolwent G 16 Jan Szymczyk Mistrzem Polski Juniorów. Email

Podczas odbywających się w Krakowie w dniach 30.04-03.05.2015r. Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Stołowym Jan Szymczyk zdobył złoto w grze podwójnej grając w parze ze Sławomirem Doszem (LKS Pogoń Lębork) oraz medal brązowy w grze mieszanej z Karoliną Lalak (UPKS Arka Ryki). W turnieju indywidualny drugi z naszych absolwentów Szymon Twardowski uplasował się na 33 pozycji. Drużyna Juniorów UKS Huragan Sosnowiec zajęła 9 miejsce. Na liście PZTS sklasyfikowano 1033 Juniorów. Trenerem zawodników jest Stanisław Szydło. W klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki nasi zawodnicy zdobyli dla Sosnowca rekordową ilość 39 punktów. Zdjęcia z zawodów TUTAJ

Finał Gimnazjady w Tenisie Email

Gimnazjum nr 16 wystąpi w Finale Gimnazjady w Tenisie Stołowym. Reprezentacja Dziewcząt Gim 16 awansowały do Gimnazjady Wojewódzkiej w Tenisie Stołowym, która odbędzie się 06.05.2015r. w Rybniku. Podczas zawodów rejonowych odbywających się w naszej szkole "szesnastka" wystąpiła w składzie: Klaudia Sasińska, Zuzanna Szydło i Justyna Boćkowska. Chłopcy w składzie Jakub Mazurek, Radosław Lender i Kacper Milejski ukończyli zawody na drugim miejscu. Opiekunami zawodników są Paweł Madej i Stanisław Szydło. Gratulujemy.

Podwójne zwycięstwo Gimnazjum nr 16 Email

Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym 2014/2015

W Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu dnia 17.04.2015r. (piątek) rozegrano Mistrzostwa Sosnowca Gimnazjów w Tenisie Stołowym. Do zawodów przystąpiło w kategorii dziewcząt i chłopców 12 sosnowieckich szkół. Zawody przeprowadzone były zgodnie z regulaminem SZS. Harmonogram zawodów został przesłany do wszystkich szkół gimnazjalnych naszego miasta. Turniej zakończyły się podwójnym sukcesem Gimnazjum nr 16. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców triumfowała szesnastka. Sukces zawodników nawiązuje do roku 2005, 2006, 2009 oraz 2012. W tych latach Gim 16 zwyciężało w obu kategoriach. Mistrzostwo Sosnowca indywidualnie wywalczyli Klaudia Sasińska z Gimnazjum nr 16 oraz Adam Babicz z Gimnazjum nr 11. Zwycięskie trzy szkoły w obu kategoriach uzyskały awans do półfinałów wojewódzkich z Jaworznem. Najlepsze gimnazja Sosnowca w kategorii dziewcząt to Gim. nr 16, Gim. nr 11 oraz Gim. nr 13. W kategorii chłopców to Gim. nr 16, Gim. nr 13 oraz Gim. nr 11. Dla zwycięzców SZS ufundował za pierwsze miejsca w kategorii szkolnej puchary, a za drugie i trzecie miejsce dyplomy. Dyplomami nagrodzeni zostali także najlepsi trzej zawodnicy w kategoriach indywidualnych. Nasze drużyny wystąpiły w następującym składzie - dziewczęta: Klaudia Sasińska, Klaudia Domagała, Zuzanna Szydło i Justyna Boćkowska. Chłopcy: Jakub Mazurek, Radosław Lender, Kacper Milejski oraz Bartosz Grabowski. Na sali w trakcie zawodów był obecny przedstawiciel SZS mgr Daniel Gałużny. Zawody zorganizowali i prowadzili mgr Paweł Madej i mgr Stanisław Szydło.

Finały Mistrzostw Sosnowca w koszykówce chłopców Email
Koszykówka
Wpisany przez Tomasz Siewniak

24 i 27 lutego odbyły się Finały Mistrzostw Sosnowca w koszykówce chłopców. W pierwszym dniu imprezy nasza drużyna zwyciężyła G 13 29-22 i przegrała z G 6 25 - 32 ( G6 ostatecznie zajęło pierwsze miejsce w turnieju). W drugim dniu nasza reprezentacja wygrała z G2 18 - 6. W  meczu o 2 miejscu spotkalliśmy się z koszykarską klasą sportową G 24. Mecz był bardzo zacięty. Nasi chłopcy przez cały czas wygrywali, by w końcówce czwartej kwarty oddać prowadzenie drużynie z G24 . Przegraliśmy jednym koszem - ostateczny wynik 20-22 .Mimo tej przegranej wszyscy zasługują na wielkie słowa uznania. W Mistrzostwach Sosnowca zajęlismy 3 miejsce. Skład zespołu: Kamil Górak, Patryk Gimzia, Karol Radzikowski, Jakub Bulski, Jakub Dzik, Jakub Siewniak, Michał Burgiel, Daniel Klata, Szymon Rajca, Nicolas Chruściel, Marcel Kłosowski, Bartek Góral.

Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców Email
Koszykówka

23 stycznia w Liceum im. S. Staszica odbyła się faza grupowa Mistrzostw Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły rozegrała bardzo dobre zawody. Nasi chłopcy wygrywając wszystkie mecze, zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do finału rozgrywek. Wyniki poszczególnych meczów : G16- G27   27-22;  G16-G14  28 - 19;  G16-G25  22-8. Skład drużyny: Patryk Gimzia - kapitan, Kamil Górak, Kuba Bulski, Karol Radzikowski, Nicolas Chruściel, Szymon Rajca, Kuba Siewniak, Daniel Klata, Michał Burgiel, Kuba Mazurek, Kuba Dzik, Marcel Kłosowski. Gratulacje i powodzenia w finałach.

Agresja na aut Email
Piłka Nożna

Sprawozdanie z projektu „Agresja na aut”

Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Agresja na aut” - to akcja zorganizowana wspólnie przez Urząd Miejski w Sosnowcu i Policję, a wsparta przez piłkarskie Zagłębie. Projekt ten składał się z trzech etapów. Pierwszy zakładał spotkanie piłkarzy z uczniami wszystkich gimnazjów w Sosnowcu, gdzie policjanci prowadzili wykład na temat kulturalnego dopingu i zachowania kibiców. Drugi etap to wzięcie udziału w turnieju „Kibicuję i gram fair play”. Trzeci to konkurs fotograficzny „Fajni kibice”.