Zajęcia sportowe
Zawody w koszykówce chłopców Email
Koszykówka
Wpisany przez Kamil Buchacz - dziennikarz 16

Dnia 14.01.2014 w naszej szkole, odbyły się Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce chłopców: faza grupowa.  Naszymi gośćmi byli Gimnazjum 14 oraz Gimnazjum 2. Zawody rozpoczęły się meczem Gimnazjum nr 14 z Gimnazjum nr 2, który zakończył się wynikiem 50-29. Różnica między poziomem obu drużyn była ogromna.  Następnie mecz rozegrała nasza drużyna z Gimnazjum nr 2. Poziom drużyn był wyrównany, jednak dzięki walce drużynowej oraz zgraniu wygraliśmy wynikiem 32-26. Ostatni mecz z Gimnazjum nr 14 był wyzwaniem.  Przeciwnicy utrzymywali wysoki poziom gry, jednak nasza drużyna nie dawała za wygraną. Niestety przegraliśmy wynikiem 48-34. Drużynę, która pod kierownictwem pana Tomasza Siewniaka dzielnie walczyła tworzyli :

Wpisany przez Tomasz Siewniak

15 listopada w ramach edukacji globalnej odbyły się turnieje piłki nożnej halowej o Puchar Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej, oraz Azji. Uczniowie pierwszych klas reprezentowali kraje Ameryki Południowej i Środkowej . W Pucharze Ameryki Płd. i Środk. zwyciężyła drużyna z Trynidadu  i Tobago (w składzie: Marcin Błaszczyk, Bartosz Kaczmarek, Kamil Marcinowski, Michał Peć, Oskar Stobieniecki, Kamil Szota) pokonując w finale Brazylię 6 - 3 ( Dawid Bętkowski, Wiktor Bilnik, Mateusz Dubiński, Michał Kazanecki, Jakub Piziorski, Kacper Zamaro).Trzecie miejsce zajął zespół z Jamajki (Kłys Adrian, Kucharski Marcin, Lisek Patryk, Skorupa Dominik, Stachura MaciejTabaczyński Piotr) wygrywając z Argentyną 4 -3. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Kamil Marcinowski z Trynidadu z dorobkiem 9 bramek.  W Pucharze Afryki zmierzyły się ze sobą  klasy drugie. Zwyciężyła drużyna Wybrzeża Kości Słoniowej (w składzie :Bomba Daniel,Górak Kamil, Kopeć Mateusz, Macięg Kamil, Mizia Mariusz, Ryczek Piotr, Grabowski Adrian), która w finale pokonała zespół Madagaskaru 6 - 3 . W meczu o trzecie miejsce RPA (Cichoń Krzysztof,Gruszka Tymoteusz, Kurek Daniel, Mazurek Jakub, Rauba Filip, Wolski Tomasz) zwyciężyła Kamerun 5-2. Najskuteczniejszym strzelcem w klasach drugich okazał się Świątek Michał z Madagaskaru strzelając 13 bramek.  W Pucharze Azji wystąpiły klasy trzecie. Zwyciężyła drużyna z Kambodży (Domagała Szymon, Gądek Aleksander, Kasza Jakub, Piotrowski Michał, Szlendak Tomasz, Tarasiński Dawid) pokonując w finale Mongolię 7 - 4 (Slowik Michał, Kopytowski Mateusz, Sodel Marcin, Wrzesień Szymon, Wysowski Maciej, Pazera Szymon, Janik Adrian ). W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny z Kazachstanu i Tadżykistanu. Wygrał zespół z Kazachstanu 8 - 6 (Ptak Michał, Żmuda Adrian, Fenton Szymon, Wojas Dawid, Kłyś Mateusz). Najlepszym strzelcem został Michał Slowik i Tomasz Szlendak z takim samym dorobkiem 8 bramek. W finale Pucharu Narodów spotkali się mistrzowie Afryki, Ameryki i Azji. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyli reprezentanci Azji i Afryki. Ostatecznie Kambodża wygrała z Wybrzeżem Kości Słoniowej 5-4.

Półfinały Mistrzostw Sosnowca w piłce nożnej chłopców Email
Piłka Nożna

21.10.2013 odbyły się półfinały Mistrzostw Sosnowca w piłce nożnej chłopców. Nasz zespół wygrał grupę zwyciężając w pierwszym meczu z G 6  2-0 i remisując w drugim z G 14  2-2  i  zapewnił sobie grę w finałach. Skład reprezentacji: Adrian Grabowski, Szymon Domagała, Jakub Kasza, Piotr Ryczek, Michał Ptak, Kamil Maciąg, Kamil Górak, Tomasz Szlendak, Michał Piotrowski.

Zawody lekkoatletyczne Email
Lekkoatletyka
Wpisany przez Dominika Puto - redaktor sportowy 16

W dniu 19 września 2013 r. odbyły się zawody lekkoatletyczne o  Puchar Dyrektora MOS, w których nasze gimnazjum wzięło udział. Kiedy dotarliśmy na stadion, zobaczyliśmy uczestników z innych szkół. Niektórzy startowali w tego typu zawodach pierwszy raz, dlatego byli bardzo zestresowani. Przez megafon słychać było głos spikera, który o wszystkim nas informował. Na początku mówił o zasadach zawodów, następnie ogłosił, kto zdobył jakie miejsce. Mimo niesprzyjającej pogody nasza szkoła drużynowo odniosła wielki sukces: w kategorii dziewcząt I, a chłopców II miejsce.

Więcej…

Festiwal Tenisa Stołowego - sprawozdanie Email
Tenis stołowy
Wpisany przez Administrator

XII Festiwal Tenisa Stołowego Sosnowiec 2013

W dniach 07-9.06.2013r. w sali Gimnazjum nr 16 ul. Legionów 21 rozegrano po raz dwunasty trzydniowy Festiwal Tenisa Stołowego. Organizatorem zawodów była sekcja tenisa stołowego Gimnazjum nr 16 UKS Huragan Sosnowiec oraz MOSiR Sosnowiec. Do zawodów w ciągu trzech dni trwania imprezy przystąpiło 96 zawodników z Sosnowca, ościennych miast, a także Trzebini, Olkusza, Gliwic, Częstochowy i Zawiercia. Doskonała atmosfera, uśmiech na twarzach młodych adeptów celuloidowej piłeczki i zacięty wysoki poziom zawodów to najkrótsza charakterystyka zawodów. Poszczególne turnieje odbywały się etapami rozłożonymi w czasie zgodnie z wcześniejszym publikowanym na stronach internetowych harmonogramem. Każdy zawodnik biorący udział w Festiwalu otrzymał pamiątkową koszulkę imprezy. Najlepsze czwórki w poszczególnych kategoriach dekorowane były medalami, a zwycięzcy otrzymali puchary. Zawody piątkowe i sobotnie były bezpłatne. Niedzielne VIII Mistrzostwa Śląska w Large Ball będąc jedynym tego typu turniejem w Polsce wzbudzają duże zainteresowanie środowiska tenisa stołowego. Jest to doskonała forma uzupełniającą trening popularnego „pingponga”. W turnieju Large Ball wystąpiło kilku czołowych zawodników pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Fundatorem bonów sprzętowych w zawodach była firma „Modest” Sosnowiec i „Tornado” Sosnowiec. Koszulki, puchary i medale oraz banery reklamowe zawodów widniejące na głównym wiadukcie naszego miasta i sali Gimnazjum nr 16 przygotował MOSiR Sosnowiec. Trzydniowe zawody w całości przygotował, prowadził i sędziował opiekun sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec Stanisław Szydło.

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSGH W Sosnowcu Email
Piłka Nożna

5 czerwca na Hali MOSiR przy ulicy Żeromskiego odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSGH w Sosnowcu. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze i zajął pierwsze miejsce zdobywając puchar.Wyniki: G16-G7 4:2 ; G16-G4 9:1 ; G16-G14 3:1. Skład reprezentacji: Jan Czapla, Dominik Orłow, Krzysztof Foder, Cyprian Turek, Jakub Kasza, Daniel Chmurzyński, Krystian Łosik, Adrian Żmuda, Tomasz Szlendak, Szymon Domagała.

Mistrzostwo Sosnowca w Piłce Plażowej Dziewcząt Email

W dniu 27.V.2013 odbyły sie zawody o tytuł Mistrza Sosnowca w plażówce. Nasze dziewczęta w składzie Magdalena Kaszuba z klasy 3c wraz ze swoją partnerką Katarzyną Wilczak z klasy 2f wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce, a druga drużyna w skład której weszły uczennice klasy 2c Wioletta Radwańska i Daria Podsiadło III miejsce. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich.

SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW Email

23.05.2013 Reprezentacja naszej szkoły zdobyła dwa I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców w sztafetach 4x100m oraz II miejce w kategorii dziewcząt w sztafecie szwedzkiej 100,200,300,400m.

Daniel Kurek kl.IC

Drużyny sztafet 4x100 będą reprezentować nasze miasto i rejon na zawodach wojewódzkich ,które odbędą się 4.06, GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!! OPIEKUNOWIE B.ROKITA,I.FLAK i A.WITKOWSKI

Szkolna Liga Lekkoatletyczna - zawody rejonowe Email

Dnia 16.05.2013 na stadionie MOS w Sosnowcu odbyły się zawody rejonowe Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Reprezentacja naszych dziewcząt osiągnęła duży sukces zwyciężając w tych zawodach i awansowała do finału wojewódzkiego który odbędzie się w Częstochowie. Chłopcy zajęli II miejsce i kończą swój udział na tym poziomie. W klasyfikacji na najbardziej wartościowy wynik zawodów wśród dziewcząt V miejsce zajełęła Ciszowska Ewelina uzyskując wynik 13,98 w biegu na 100 metrów, VI miejsce zajęła Teslar Natalia pchając kulę na odległość 9,28. Wśród chłopców zwyciężył Kasza Artur osiągając wynik 12,15 w biegu na 100 metrów, IV miejsce zdobył Sekunda Mateusz pchając kulę na odległość 11,62. Gratulacje dla wszystkich startujących i powodzenia dla dziewcząt w Częstochowie. Opiekun dziewcząt Karina Pełka, opiekun chłopców Arkadiusz Witkowski, organizator zawodów Marta Siewniak.