Zajęcia sportowe
Turniej koszykówki chłopców Email
Koszykówka
Wpisany przez Gimnazjum16

16.11. odbyły się Mistrzostwa Pierwszych i Trzecich Klas Gimnazjum Nr 16 w koszykówce chłopców. Zawody zostały przeprowadzone w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Pierwsze klasy reprezentowały państwa starego kontynentu, natomiast trzecie klasy były przedstawicielami krajów obu Ameryk. Hasłem przewodnim imprezy było "Razem dla pokoju". W Mistrzostwach Europy rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Mecze  kończyły się  niewielkimi przewagami drużyn zwycięskich. W finale Niemcy (1 a D.Tymoszuk, J.Bębenek, F.Orynicz, F. Wyżykowski, W.Zadęcki) pokonały w dogrywce jednym koszem Francję (1h J.Olszyński, K.Marek, D.Jarosz, I. Bugajski, K.Komaniecki, M.Olszowy) wygrywając cały turniej. W meczu o trzecie miejsce Albania (1g) wygrała z Polską (1c). Pozostałe miejsca: 5 Rumunia (1f), 6 Rosja (1e), 7-8 Ukraina (1d) i Włochy (1b). W klasyfikacji na najlepszego strzelca 1 miejsce zajął D.Tymoszuk 34pkt. 2. J. Olszyński 33 pkt, 3. D. Jarosz 20 pkt. W Mistrzostwach  Ameryki Północnej i Południowej zwyciężył Meksyk (3b M.Kłosowski, J.Noszczyk, D.Ziółek, A.Suma, T.Witkowski, N.Łazarczyk) wysoko pokonując wszystkich rywali . 2 miejsce zajęło USA (3g J.Wilk, P.Porcz, A.Gąsiorek, W.Sikora, M.Galas) 3. Kanada (3f) 4. Paragwaj (3 d) 5 Argentyna (3c). Najlepszym strzelcem został Marcel Kłosowski 54 pkt. 2 Jakub Siewniak 34 pkt. 3 Jakub Wilk 30 pkt. Już za tydzień odbędą się Mistrzostwa Azji czyli klasy drugie.

Mistrzostwa Gimnazjum nr 16 w Tenisie Stołowym Email
Tenis stołowy

W dniu 08.11.2016r. rozegrano Mistrzostwa Gimnazjum nr 16 w Tenisie Stołowym. Zawody poprzedzone były zorganizowaną w piątek STREFĄ PINGLA mającą reklamować nadchodzący turniej. W rozgrywkach wzięło udział 72 zawodników. Osobno rywalizowały dziewczęta i chłopcy. Turniej podzielone były na trzy etapy: rozgrywki klas pierwszych, klas drugich i klas trzecich. Dla najlepszych czterech zawodników w każdej konkurencji zostały ufundowane nagrody w postaci dyplomów, pucharów i gier planszowych. Turniej prowadzili i sędziowali mgr Stanisław Szydło i mgr Paweł Madej. Zawody wizytowała Dyrektor Szkoły mgr Iwona Szumilas - Kasińska. Tytuły mistrzowskie w poszczególnych kategoriach wywalczyli: Nikola Stawińska, Julian Litwin (klasy pierwsze), Maria Dymczyk, Adrian Sobczyk (klasy drugie), Zuzanna Szydło, Maciej Matusik (klasy trzecie). Najlepsi zawodnicy reprezentować będą szkołę w zawodach miejskich. Dziękujemy wszystkim za udział i sportową rywalizację. Szczegółowe informacje, wyniki i zdjęcia na: www.tenisstolowy.com.pl/pl/mistrzostwa-gimnazjum-nr-16-w-sosnowcu-im-marii-konopnickiej-w-roku-2016-2017/183/

Strefa Pingla - Wannado 2016 Email
W sobotę 10 września zawodnicy naszej szkolnej sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec wraz z opiekunem mgr Stanisławem Szydło uczestniczyli w pierwszym w Polsce Międzynarodowym Festiwalu Sportu „WANNADO”. Projekt zorganizowany został przez UM w Katowicach wraz z AWF Katowice i miał na celu zaprezentować najmłodszym dzieciom różnorodne dyscypliny sportu. Równolegle z Katowicami bliźniacze Festiwale odbyły się tego samego dnia w Pradze i Bratysławie. „STREFĘ PINGLA” odwiedziły setki osób chcących spróbować swych sił z zakresu tenisa stołowego na czele z przedstawicielami władz miasta Katowic. W imprezie wzięło udział 60 klubów całego regionu. Był to doskonały sposób na promocję sekcji i naszej Szesnastki. Relację z imprezy wraz z wywiadem prosto ze „STREFY PINGLA” można było zobaczyć w TVP 3 Katowice. Link do klubowego kanału YOU TUBE: https://www.youtube.com/watch?v=SQ4qz71Lkms

Puchar Prezydenta Sosnowca dla tenisistów stołowych GIM 16 Email

Puchar Prezydenta Sosnowca dla tenisistów stołowych GIM 16.

Kolejny raz z rzędu Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu zdobywa Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w Tenisie Stołowym. Dnia 10.06.2016r. rozegrano Finał XVIII GP Sosnowca o Puchar Prezydenta Miasta w Tenisie Stołowym. W ostatniej trzeciej eliminacji wystartowało 74 zawodników. Ogólnie w trzech turniejach (13.05.2016, 30.05.2016r.) wzięło udział 198 uczniów z 15 sosnowieckich szkół.

W klasyfikacji końcowej indywidualnie triumfowali:
Szkoły Podstawowe - Kot Kornelia SP 8 i Malec Wiktor SP 10,
 Gimnazja - Szydło Zuzanna Gim 16 i Nowak Jakub Gim 13.

Drużynowo Puchar Prezydenta Sosnowca zdobyły szkoły:
SP 22, SP 13 i SP 10 oraz Gim 16, Gim 1 i Gim 13.

Najlepszych ośmiu zawodników w każdej kategorii nagrodzono atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi oraz medalami. Wszystkie szkoły biorące udział w zawodach otrzymały od organizatora gry planszowe. Najlepsze szkoły otrzymały puchary. Nagrody wręczała Dyrektor Gimnazjum nr 16 mgr Iwona Szumilas - Kasińska. Fundatorem nagród i organizatorem zawodów był Urząd Miejski w Sosnowcu, Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu i UKS Huragan Sosnowiec. Zawody prowadzili i sędziowali Paweł Madej i Stanisław Szydło.

Sukcesy tenisistów stołowych. Email

Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 16 w tenisie stołowym podczas odbywającego się w Zawierciu Finału Wojewódzkiej Gimnazjady zajęła 11 miejsce. Turniej odbył się dnia 10.05.2016r. W składzie wystąpiły Zuzanna Szydło klasa 2F, Justyna Boćkowska klasa 3B oraz Weronika Olszewska klasa 1A. Występ naszych zawodniczek był kontynuacją przeszło dziesięcioletniej obecności Gimnazjum nr 16 w finałach wojewódzkich. Gratulujemy.

1 miejsce dla dziewcząt i chłopców! Email
Lekkoatletyka
Wpisany przez Katarzyna Kukla

Dnia 26.04.2016 na Stadionie Lekkoatletycznym odbyły się zawody o Puchar Dyrektora MOS, to trzeci w tym roku szkolnym konkurs z tej serii. Reprezentacja naszego gimnazjum pod opieką I.Flak , B.Rokity oraz A.Witkowskiego ponownie zajęła 1 miejsce drużynowo w grupie dziewcząt oraz 1 miejsce drużynowo w grupie chłopców.

Oto wyniki :

Więcej…

Tenisistki stołowe szesnastki w Finale Gimnazjady Wojewódzkiej. Email

Reprezentacja Dziewcząt Gimnazjum nr 16 awansowała do Finału Gimnazjady Wojewódzkiej w Tenisie Stołowym. Podczas eliminacji regionalnych rozgrywanych 22.04.2016r. nasze zawodniczki uplasowały się na drugim miejscu premiowanym awansem do Gimnazjady Wojewódzkiej. Drużyna wystąpiły w składzie Zuzanna Szydło, Justyna Boćkowska i Weronika Olszewska. W turnieju brały udział po dwie najlepsze szkoły z Sosnowca, Jaworzna, Będzina i Dąbrowy Górniczej wyłonione w drodze eliminacji miejskich. Sukces naszych dziewcząt jest kontynuacją wieloletnich występów i zdobyczy medalowych naszego gimnazjum w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich. Opiekunami zawodniczek są mgr Stanisław Szydło oraz mgr Paweł Madej. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Nasi koszykarze Mistrzami Sosnowca !!! Email
Koszykówka

Olbrzymim sukcesem naszych koszykarzy zakończyły się dwudniowe, finałowe  zmagania o prymat w Sosnowcu. Reprezentacja naszego gimnazjum wygrywając wszystkie mecze została Mistrzem Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców.  Zarówno w fazie grupowej jak i w samych finałach nasi koszykarze mie mieli sobie równych. Dzięki zespołowej grze i dobrej obronie pokonali pozostałe gimnazja. Najtrudniejszym przeciwnikiem była klasa sportowa z Gimnazjum Nr 24, która była faworytem rozgrywek. Jednak nasi reprezentanci, dzięki dużej ambicji, woli walki i skutecznej  grze potrafili wygrać z tak trudnym rywalem. Najwartościowszym graczem turnieju wybrano Kubę Siewniaka.  Skład reprezentacji: Michał Burgiel (kapitan), Kuba Siewniak, Bartosz Góral, Nicolas Chruściel, Marcel Kłosowski, Jacek Noszczyk, Dawid Ziółek, Szymon Rajca, Daniel Klata, Kuba Jabłoński, Kamil Borkowski, Błażej Klachacz, trener Tomasz Siewniak.

Mistrzostwa S-ca w koszykówce chłopców Email
Koszykówka

09.02 odbył się pierwszy etap Mistrzostw S-ca w koszykówce chłopców. Zawody skończyły się zdecydowanymi zwycięstwami naszych uczniów. W pierwszym meczu Gimnazjum Nr16 wygrało z Gimnazjum Nr15 23 - 13. W kolejnych meczach było coraz lepiej. Z  Gimnazjum Nr 2 zwyciężyliśmy 73 - 7, a z Gimnazjum Nr 9 66 - 6. Nasza reprezentacja z kompletem zwycięstw zakwalifikowała się do dalszych rozgrywek. Skład reprezentacji : Michał Burgiel, Marcel Kłosowski, Nicolas Chruściel, Bartosz Góral, Jakub Siewniak, Kamil Borkowski, Jacek Noszczyk, Dawid Ziółek, Szymon Rajca, Daniel Klata, Jakub Jabłoński, Błażej Klachacz, trener Tomasz Siewniak.