Zajęcia sportowe
Sztafety szwedzkie chłopców Email
Lekkoatletyka
Wpisany przez Klaudia Sorek

Dnia 03.06.2015 r. na stadionie lekkoatletycznym w Sosnowcu odbyły się zawody wojewódzkie, sztafety szwedzkie chłopców. Grupa chłopców pod opieką Pani Beaty Rokity reprezentowała naszą szkołę.
400m (Krystian)
Niestety mimo pięknej pogody i wspaniałej kondycji chłopców nasza drużyna została zdyskwalifikowana.
Miejsca na podium zajęli uczniowie z poszczególnych miast;
1 miejsce Racibórz
2 miejsce Dąbrowa Górnicza
3 miejsce Gliwice
Dziękujemy naszym zawodnikom za udział w sztafetach! :)Relacjonowała Klaudia Sorek.

Pokazy taneczne i gimnastyczne Email
Cheerleaderki
Wpisany przez Administrator

29.05.2015 uczennice naszego gimnazjum na zaproszenie nauczycieli Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu brały udział w niesamowitym projekcie "TY TEŻ POTRAFISZ TAŃCZYĆ". Vanessa Goj i Kamila Burda rozpoczęły imprezę integracyjnym tańcem ,po którym rozpoczęła się część konkursowa.Środkową część koncertu wypełniły występy dziewcząt z szesnastki wskładzie: V.Goj, A.Szymczyk, D.Baran, D.Depta, A.Żabińska, K.Mendziak, A.Gawliki A.Kaczmarczyk pod kierunkiem B.Rokity i I.Flak, które zaprezentowały pokazy gimnastyki akrobatycznej. Niezapomnianym momentem był spontaniczny taniec wszystkich uczestników imprezy w rytm muzyki Pharrell Williams - Happy. Była to dla wszystkich wspaniała zabawa.

Maraton Zumby Email

26 maja w LO im.E Plater odbyła się III edycję Platerańskiej Zumby gdzie nasze gimnazjum, jak co roku uczestniczyło. W tym roku 362 osoby w tym nasze dziewczęta z klas IA,C,E, zespół taneczny oraz panie A.Jaroszewska i I.Flak wzięły udział w fantastycznej zabawie polegającej na tanecznej ekspresji ruchowej, której podstawą była Zumba i Bokwa. Można było wygrać miesięczne karnety do Centrum Tańca i Fitness ufundowane przez prowadzącą Zumbę Żanetę Ściwiarską-Nygę.

XXI SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN Email
Koszykówka
Wpisany przez Tomasz Siewniak

29 maja  na boisku szkolnym Gimnazjum Nr 16 odbył się turniej piłki nożnej " Liga Mistrzów". Zawody zostały zorganizowane w ramach XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Rywalizowało ze sobą siedem drużyn z pierwszych i drugich klas. Najlepsi okazali się piłkarze z Barcelony(2c). Drugie miejsce zajęło Malmo (2e), trzecie Juventus (1f). Gratulujemy wszystkim uczestnikom  ambitnej postawy. Diękujemy za sportową walkę  z duchem fair play.

SREBRO NASZEGO KULOMIOTA W FINALE WOJEWÓDZKIM Email
Wpisany przez Katarzyna Kukla

SREBRO NASZEGO KULOMIOTA W FINALE WOJEWÓDZKIM

Dnia 21.05.2015 na Stadionie MOSiR Częstochowa odbyła się Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych. Duży sukces w tych zawodach odniósł nasz kulomiot Jakub Dzik, zostając Wicemistrzem Województwa Śląskiego po pchnięciu kulą na odległość 12,87 – 137 punktów. Zespołowo chłopcy naszego gimnazjum uplasowali się na XV miejscu. Pozostałe wyniki naszych zawodników: Mizia Mariusz VIII miejsce w skoku w dal – 5,19 – 78 punktów Stobieniecki Oskar IX miejsce w biegu na 300 metrów – 38,33 – 154 punkty Walotek Artur X miejsce w biegu na 1000 metrów – 2,53,76 – 111 punktów Bomba Daniel XX miejsce w pchnięciu kulą – 9,26 – 68 punktów Lender Radosław XXXIV miejsce w biegu na 100 metrów – 12,85 – 89 punktów Kurek Daniel XXXV miejsce w biegu na 100 metrów – 12,94 – 86 punktów Kazanecki Michał XXXV miejsce w biegu na 1000 metrów – 3,16,16 – 69 punktów Mazur Patryk XXXVIII miejsce w biegu na 100 metrów – 12,98 – 85 punktów Lender, Stobieniecki, Mazur, Kurek XI miejsce w sztafecie 4X100 metrów – 49,46 – 130 punktów. Opiekun zespołu Arkadiusz Witkowski.

Gimnazjum 16 siódmą drużyną w tenisie stołowym. Email
Tenis stołowy

Gimnazjum 16 siódmą drużyną województwa w tenisie stołowym. W Rybniku 06.05.2015r. rozegrano Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w Tenisie Stołowym. Po zdobyciu przez drużynę dziewcząt Gimnazjum nr 16 Mistrzostwa Sosnowca oraz zwycięstwie w Zawodach Rejonowych z Jaworznem przyszedł czas na rywalizację z szesnastoma najlepszymi gimnazjami naszego województwa. Dziewczęta w składzie Klaudia Sasińska, Zuzanna Szydło i Klaudia Domagała wywalczyły ostatecznie wysokie siódme miejsce. Gratulujemy.

Awans do zawodów rejonowych Email
Piłka Nożna

Dnia 20 maja 2015 na stadionie przy Alei Mireckiego odbyły się Mistrzostwa Sosnowca Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dwie dwójki: Szymon Sztelma i Wojciech Madej którzy zdobyli I miejsce w turnieju oraz Karol Radzikowski i Łukasz Biegun którzy uplasowali się na IV miejscu.
Wyniki meczów dwójki Sztelma, Madej - z G2 21:8, z G13 21:9, z G18 18:21, z G1 21:14, w półfinale z G18 21:18 i w finale z G18 15:7 15:2. Wyniki meczów dwójki Radzikowski, Biegun - z G14 21:13, z G2 21:12, z G18 9:21, z G14 21:6, w półfinale z G 18 6:21 i w meczu o trzecie miejsce z G18 3:15 6:15.  Zwyciestwo to dało naszym chłopcom awans do zawodów rejonowych. Opiekunem chłopców był Arkadiusz Witkowski.

Życzymy naszemu zespołowi dalszych sukcesów na kolejnych szczeblach rozgrywek.

Więcej…

MOSiR Email

Dnia 14 maja 1015 r MOSiR zorganizował na kortach przy al. Mireckiego zawody Młodzieżowego Pucharu Sosnowca w Tenisie Ziemnym. Naszą szkołę reprezentowali: Nicol Wróbel z klasy 1g, która wygrała ze wszystkimi zawodnikami i zajęła 1 miejsce, Jakub Szymonowicz zajął 4 lokatę oraz Oskar Wojdyło, który ukończył zawody na 5 pozycji. Serdeczne gratulacje !!!

Absolwent G 16 Jan Szymczyk Mistrzem Polski Juniorów. Email

Podczas odbywających się w Krakowie w dniach 30.04-03.05.2015r. Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Tenisie Stołowym Jan Szymczyk zdobył złoto w grze podwójnej grając w parze ze Sławomirem Doszem (LKS Pogoń Lębork) oraz medal brązowy w grze mieszanej z Karoliną Lalak (UPKS Arka Ryki). W turnieju indywidualny drugi z naszych absolwentów Szymon Twardowski uplasował się na 33 pozycji. Drużyna Juniorów UKS Huragan Sosnowiec zajęła 9 miejsce. Na liście PZTS sklasyfikowano 1033 Juniorów. Trenerem zawodników jest Stanisław Szydło. W klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki nasi zawodnicy zdobyli dla Sosnowca rekordową ilość 39 punktów. Zdjęcia z zawodów TUTAJ