Home Zajęcia sportowe
Zajęcia sportowe
Festiwal Tenisa Stołowego - sprawozdanie Email
Tenis stołowy
Wpisany przez Administrator   

XII Festiwal Tenisa Stołowego Sosnowiec 2013


W dniach 07-9.06.2013r. w sali Gimnazjum nr 16 ul. Legionów 21 rozegrano po raz dwunasty trzydniowy Festiwal Tenisa Stołowego. Organizatorem zawodów była sekcja tenisa stołowego Gimnazjum nr 16 UKS Huragan Sosnowiec oraz MOSiR Sosnowiec. Do zawodów w ciągu trzech dni trwania imprezy przystąpiło 96 zawodników z Sosnowca, ościennych miast, a także Trzebini, Olkusza, Gliwic, Częstochowy i Zawiercia. Doskonała atmosfera, uśmiech na twarzach młodych adeptów celuloidowej piłeczki i zacięty wysoki poziom zawodów to najkrótsza charakterystyka zawodów. Poszczególne turnieje odbywały się etapami rozłożonymi w czasie zgodnie z wcześniejszym publikowanym na stronach internetowych harmonogramem. Każdy zawodnik biorący udział w Festiwalu otrzymał pamiątkową koszulkę imprezy. Najlepsze czwórki w poszczególnych kategoriach dekorowane były medalami, a zwycięzcy otrzymali puchary. Zawody piątkowe i sobotnie były bezpłatne. Niedzielne VIII Mistrzostwa Śląska w Large Ball będąc jedynym tego typu turniejem w Polsce wzbudzają duże zainteresowanie środowiska tenisa stołowego. Jest to doskonała forma uzupełniającą trening popularnego „pingponga”. W turnieju Large Ball wystąpiło kilku czołowych zawodników pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. Fundatorem bonów sprzętowych w zawodach była firma „Modest” Sosnowiec i „Tornado” Sosnowiec. Koszulki, puchary i medale oraz banery reklamowe zawodów widniejące na głównym wiadukcie naszego miasta i sali Gimnazjum nr 16 przygotował MOSiR Sosnowiec. Trzydniowe zawody w całości przygotował, prowadził i sędziował opiekun sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec Stanisław Szydło.

 
Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSGH W Sosnowcu Email
Piłka Nożna
Wpisany przez Tomasz Siewniak   

5 czerwca na Hali MOSiR przy ulicy Żeromskiego odbył się turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZSGH w Sosnowcu. Nasz zespół wygrał wszystkie mecze i zajął pierwsze miejsce zdobywając puchar.Wyniki: G16-G7 4:2 ; G16-G4 9:1 ; G16-G14 3:1. Skład reprezentacji: Jan Czapla, Dominik Orłow, Krzysztof Foder, Cyprian Turek, Jakub Kasza, Daniel Chmurzyński, Krystian Łosik, Adrian Żmuda, Tomasz Szlendak, Szymon Domagała.

 
Mistrzostwo Sosnowca w Piłce Plażowej Dziewcząt Email
Lekkoatletyka
Wpisany przez Administrator   

W dniu 27.V.2013 odbyły sie zawody o tytuł Mistrza Sosnowca w plażówce. Nasze dziewczęta w składzie Magdalena Kaszuba z klasy 3c wraz ze swoją partnerką Katarzyną Wilczak z klasy 2f wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce, a druga drużyna w skład której weszły uczennice klasy 2c Wioletta Radwańska i Daria Podsiadło III miejsce. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich.
 

 
SUKCES NASZYCH LEKKOATLETÓW Email
Lekkoatletyka
Wpisany przez Administrator   

23.05.2013 Reprezentacja naszej szkoły zdobyła dwa I miejsca w kategorii dziewcząt i chłopców w sztafetach 4x100m oraz II miejce w kategorii dziewcząt w sztafecie szwedzkiej 100,200,300,400m.
skład drużyny dziewcząt w sztafecie 4x100m :
Ewelina Ciszewska kl.II G
Laura Wieczorkowska kl .IB
Angelika Siwińska kl.IIG
Weronika Machura kl.IIE

Skład drużyny dziewcząt w sztafecie szwedzkiej:
Aleksandra Mitas kl.IIID
Natalia Walkiewicz kl.IF
Basia Repczyńska kl.IIIC
Kasia Repczyńska kl.IIIC

skład drużyny chłopców w biegu 4x100m:
Krystian Łosik KL.IIID
Artur Kasza kl.IID
Daniel Wożnicki kl.IIIB
Daniel Kurek kl.IC

Drużyny sztafet 4x100 będą reprezentować nasze miasto i rejon na zawodach wojewódzkich ,które odbędą się 4.06, GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!! OPIEKUNOWIE B.ROKITA,I.FLAK i A.WITKOWSKI

 
Szkolna Liga Lekkoatletyczna - zawody rejonowe Email
Lekkoatletyka
Wpisany przez Administrator   

Dnia 16.05.2013 na stadionie MOS w Sosnowcu odbyły się zawody rejonowe Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Reprezentacja naszych dziewcząt osiągnęła duży sukces zwyciężając w tych zawodach i awansowała do finału wojewódzkiego który odbędzie się w Częstochowie. Chłopcy zajęli II miejsce i kończą swój udział na tym poziomie. W klasyfikacji na najbardziej wartościowy wynik zawodów wśród dziewcząt V miejsce zajełęła Ciszowska Ewelina uzyskując wynik 13,98 w biegu na 100 metrów, VI miejsce zajęła Teslar Natalia pchając kulę na odległość 9,28. Wśród chłopców zwyciężył Kasza Artur osiągając wynik 12,15 w biegu na 100 metrów, IV miejsce zdobył Sekunda Mateusz pchając kulę na odległość 11,62. Gratulacje dla wszystkich startujących i powodzenia dla dziewcząt w Częstochowie. Opiekun dziewcząt Karina Pełka, opiekun chłopców Arkadiusz Witkowski, organizator zawodów Marta Siewniak.
 

 
Jan Szymczyk w czołówce Polski. Email
Tenis stołowy
Wpisany przez Administrator   

Drużyna juniorów sekcji tenisa stołowego UKS Huragan Sosnowiec działająca w Gimnazjum nr 16 swoimi wynikami podczas Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się 9-12.05.2013r. w Krakowie potwierdziła przynależność do krajowej czołówki. Zawodnicy w składzie Szymon Twardowski (klasa 3c), Jan Szymczyk (klasa 3c) i Szydło Aleksander (absolwent Gim. 16) po wywalczeniu tytułu Mistrzostw Śląska (Łaziska Górne) i zwycięstwie w Półfinałach Ogólnopolskich (Nysa) ostatecznie wywalczyli 9 miejsce w Polsce. Należy dodać, że Szymczyk i Twardowski dopiero w tym sezonie weszli do kategorii juniorów i występować w niej będą przez kolejne dwa lata. Indywidualnie Jan Szymczyk sprawił największą niespodziankę zawodów i wyeliminował jednego z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego rozstawionego w zawodach z nr 2 Michała Bańkosza z Wrocławia i ostatecznie zajął 5 lokatę. W deblu Jan Szymczyk, także uplasował się na piątej pozycji grając w parze z Tomaszem Tomaszukiem (Pogoń Siedlce). Podczas zawodów prowadzona była kontrola rakietek zawodników pod kątem używania niedozwolonych substancji klejowych i tuningowych. Kilku zawodników zostało zdyskwalifikowanych. Wszystkie badania sprzętowe sosnowiczanie przeszli pozytywnie. Kierownikiem śląskiej ekipy i trenerem naszych zawodników był Stanisław Szydło. Tytuły Indywidualnych Mistrzów Polski Juniorów wywalczyli Natalia Bajor z Wrocławia i Jakub Dyjas z Torunia. Szczegółowe wyniki można prześledzić na www.wr.pzts.pl
 

 
Tenisiści Gimnazjum 16 najlepsi w województwie Email
Tenis stołowy
Wpisany przez Administrator   

W Sosnowcu dnia 26.04.2013r. została rozegrana IX Gimnazjada w sportach halowych pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego. Zawody tenisa stołowego przeprowadzone zostały przez SZS. W turnieju uczestniczyło 48 zawodniczek i 48 zawodników z 32 szkół naszego województwa, które wyłonione zostały w eliminacjach miejskich, a następnie rejonowych. Reprezentacje szkolne składająca się z trzech zawodników rywalizowały w turnieju indywidualnym. Każdy zawodnik uzyskując miejsce indywidualne zdobywał punkty do klasyfikacji drużynowej. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem województwa okazał się Szymczyk Jan, drugi był Twardowski Szymon - Gimnazjum nr 16 z Sosnowca. Drużynowym zwycięzcom XI Gimnazjady w kategorii dziewcząt została reprezentacja Zespołu Szkół Sportowych w Mysłowicach w składzie Zygadło Martyna, Brudniok Claudia i Kasperkiewicz Monika (trener Fomin Jurij), a w kategorii chłopców zwyciężyło Gimnazjum nr 16 z Sosnowca w składzie Szymczyk Jan, Twardowski Szymon, Stępień Kacper i rezerwowy Szafarski Maksymilian (trener Szydło Stanisław i Madej Paweł). Najlepsze gimnazja naszego województwa w kategorii dziewcząt i chłopców reprezentować będą Śląsk na Mistrzostwach Polski Gimnazjów, które odbędą się w Krośnie Odrzańskim 16-17.05.2013r. Zawody prowadzili i sędziowali Szydło Stanisław i Madej Paweł. Puchary, medale i dyplomy dla najlepszych drużyn wręczał przedstawiciel SZS Pan Markowski Jacek. Życzymy powodzenia.

 
Juniorzy UKS Huragan Sosnowiec zdobyli Mistrzostwo Ślaska w Tenisie Stołowym Email
Tenis stołowy
Wpisany przez Administrator   

W sobotę i niedzielę 20-21.04.2013r. w Łaziskach Górnych rozegrane zostały Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorek i Juniorów. Całoroczne eliminacje wyłoniły spośród prawie 200 zawodniczek i zawodników najlepszą 32, która rywalizowała o tytuł mistrzowski. W finałowej rozgrywce znalazło się czterech juniorów i dwie juniorki UKS Huragan Sosnowiec, którzy wywalczyli 7 medali Mistrzostw Śląska. Największy sukces Drużynowe Mistrzostwo Śląska wywalczyła drużyna w składzie Jan Szymczyk, Szymon Twardowski i Aleksander Szydło zwyciężając w finale 3:1 LITS Anders Jedność Żywiec. W kategorii dziewcząt drużyna w składzie Julia Biernat i Katarzyna Repczyńska zajęła miejsce piąte. Indywidualnie oraz w parze z Zuzanną Majewską (MKS Siemianowice) Jan Szymczyk wywalczył Wicemistrzostwo Śląska. Ostatnie dwa krążki koloru brązowego w deblu wywalczyli Jan Szymczyk i Aleksander Szydło. Juniorzy Huraganu reprezentować będą województwo śląskie w półfinałach ogólnopolskich, które odbywać się będą w Nysie dnia 27.04.2013r. Siedem medali Mistrzostw Śląska wzbogaciło dorobek Huraganu, który obecnie liczy 77 krążków. Wyniki juniorskie sezonu 2012/2013 - zwycięstwo w Śląskiej Lidze Juniorów i medale Mistrzostw Ślaska potwierdzają prymat Huraganu w województwie. Trenerem zawodników jest Stanisław Szydło. Puchar zawodnikom wręczał Prezes PZTS w Warszawie i członek PKOL Wojciech Waldowski.

 
Półfinały Mistrzostw Sosnowca w piłce nożnej chłopców Email
Piłka Nożna
Wpisany przez Tomasz Siewniak   

Dobra passa naszych piłkarzy trwa. 15 kwietnia odbyły się półfinały Mistrzostw Sosnowca w piłce nożnej chłopców. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu zremisowała z G 14 0-0, w następnym pokonała G 7 6-0. Remis i zwycięstwo zapewniło nam grę w finałach. Skład zespołu: Krzysztof Foder, Sebastian Krzyżanowski, Dominik Orłow, Jan Czapla, Szymon Twardowski,Daniel Chmurzyński, Krystian Łosik, Cyprian Turek, Rafał Ryterski, Jakub Kasza. Gratulacje i powodzenia w finałach.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL